Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Першозванка

ПЕРШОЗВАНІВКА - (до 1865 р.- Кузькине) - село, центр сільської Ради, розташоване за 22 км від районного центру. Залізнична станція - Пристінок. Населення - 3900 чоловік.
Сільраді підпорядковані населені пункти Верхня Оріхівка, Волнухине, Глафірівка, Енгельса, Карла Лібкнехта, Ленінське, Михайло-Лазарівка, Новофедорівка, Переможне, Петро-Миколаївка, П'ятигорівка, Чапаєве.
В селі розташована центральна садиба колгоспу «Пятигорье», який має 4000 га землі, в т. ч. 3200 га орної. Господарство - молочно-овочевого напряму, розвинуте також зернове виробництво.
У Першозванівці є середня школа, клуб, бібліотека. Колгосп видає багатотиражну газету.
Село засноване в 1766 році.
Під час революції 1905-1907 рр. відбувся виступ селян Першозванівки проти місцевого поміщика. Виступ був придушений карателями, а його керівники брати Пилип та Архип Бондаренки заслані на 10 років до Сибіру
В жовтні 1917 року в Першозванівці створено червоногвардійський загін, який був зв'язаний з штабом Червоної гвардії Луганська.
В роки громадянської війни в околицях села діяв партизанський загін під командуванням жителя с. Волнухиного О. П. Федоренка.
В 1920 році в селі утворився партійний осередок.
Уродженцям села І. М. Гузенку та В. І. Чумаченку посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
В околицях села Переможного є кургани епохи бронзи (II - початок І тисячоліття до н. е.).