Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Калинове

КАЛИНОВЕ - селище міського типу (з 1938 р.), центр селищної Ради. Розташоване на річці Лугані, за 69 км від районного центру, за 4 км від залізничної станції Ірмине. Населення - 5310 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Калинове-Борщувате та Новоолександрівка.
В селищі розташований радгосп «Росія», що спеціалізується на виробництві овочів та молока. В господарстві є 5600 га землі, в т. ч. 4000 га ріллі, з яких 70 га зрошуваної.
В селищі є середня та 3 початкові школи, Будинок культури на 400 місць клуб, бібліотека; лікарня на 25 ліжок.
Калинове засноване в 1720 році. В середині XVIII століття тут розміщувалася 13 рота Бах- мутського гусарського полку, тому й село називали Тринадцятою Ротою.
Під час німецько-фашистської окупації, в 1942 році, в селі діяла підпільна молодіжна організація з 11 чоловік, яку очолювала вчителька П. І. Коваленко. Майже всі вони загинули в застінках гестапо.
В околицях села виявлені міднорудні шахти епохи міді-бронзи. Тут також є кочівницькі кургани та кам'яні баби (X-XI століття н. е.).