Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Перевальський район

Перевальський район створений у 1939 році (колишні назви - Алчевський, Ворошиловський, Комунарський). В сучасних межах утворений 8 грудня 1966 року. Розташований у південнозахідній частині області, на півночі межує з Слав'яносербським, на заході - з Лисичанським, на південному сході - з Антрацитовським, на сході - з Лутугінським районами Луганської області, на південному заході - з Шахтарським, на заході - з Артемівським районом Донецької області.
Площа району - 823,4 кв. км. Населення - 133,9 тис. чоловік, у т. ч. міського- 125,2 тис. чоловік, сільського - 8,7 тис. чоловік. Густота населення - 162,9 чоловік на 1 кв. кілометр.
На території району розташовано 40 населених пунктів, об'єднаних 3 міськими, 8 селищними та 4 сільськими Радами.
Крім того, в межах району розташовані міста обласного підпорядкування - Комунарськ, Кадіївка, Брянка. Всього в межах району проживає 570,2 тис. чоловік; середня густота населення становить 468 чоловік на 1 кв. кілометр.
Через територію району проходять залізничні лінії Яма - Лиха, Дебальцеве-Міллерове, Дебальцеве-Попасна. Крім того, до шахт прокладені під'їздні шляхи.
В районі розвинена сітка автомобільних шляхів. Найзначніші з них Луганськ - Донецьк, Харків - Ростов, Комунарськ - Кадіївка. Всі населені пункти зв'язані між собою шляхами місцевого значення. Район повністю електрифіковано.
Надра району багаті кам'яним вугіллям. Його запаси становлять 10 ііроц. вугільних багатств області. Крім вугілля енергетичного є і коксівне. Відомий район також будівельними матеріалами. Так, вапняки Боронського, Бугаївського та Комунарського родовищ використовуються як флюсова добавка в металургійному виробництві.
Бугаївські пісчаники застосовуються в будівництві, а троїцькі - для виготовлення точильних кругів та брусів.
Особливо розвинута промисловість району. Основна її галузь - видобування вугілля; його провадять 14 вугільних підприємств, об'єднаних у трест «Комунарськвугілля». Трест дає 8,8 проц. вугілля, що його добувають в усій області. Добовий видобуток вугілля становить 21 тис. тонн, що на 20 проц. більше ніж у 1958 році. Найбільшими вугільними підприємствами є шахти «Никанор» (м.Зоринськ), середньодобовий видобуток якої становить 2400 тонн та № 10 ім. Артема (м. Артемівськ) з середньодобовим видобутком - 2600 тонн.
В районі розташований Бугаївський завод будівельних матеріалів, потужністю 1500 куб. метрів щебеню та 300 куб. метрів каменю щодобово. Розгорнуто будівництво Комісарівського заводу торгового обладнання.
На промислових підприємствах району працює понад 30 тис. чоловік. Валова продукція всіх підприємств у 1967 році становила 71,5 млн. карбованців. Серед робітників промисловості багато знатних людей. В їх числі сім Героїв Соціалістичної Праці: М. С. Архангельський, І. Т. Денисов, Ф. А. Лисицин, Й. Д. Акименко, П. Д. Риндін, С. І. Воротников, М. І. Балинець.
Новаторам вугільного виробництва - І. Ф. Коворотному та Д. М. Маломужу присвоєно звання заслуженого шахтаря України. Багато гірників нагороджено орденами та медалями, удостоєно значків «Шахтарська слава».
В межах району, в містах обласного підпорядкування, крім вугільної, розвинена металургійна, хімічна промисловість, виробництво будівельних матеріалів тощо.
Сільське господарство району спеціалізується на вирощуванні птиці, виробництві яєць, молока, овочів.
За колгоспами та радгоспами закріплено 63,7 тис. га сільськогосподарських угідь, у тому числі 31,5 тис. га ріллі, 1,4 тис. га садів і виноградників.
У радгоспах та спеціалізованих господарствах району інтенсивно розвивається тваринництво.
На полях району працюють 243 трактори, 94 різних комбайнів, 130 автомашин. Господарства мають велику кількість іншої сільськогосподарської техніки, що дозволило повністю механізувати оранку, посів, догляд, збирання зернових і технічних культур. Велику роботу проведено по механізації трудомістких процесів у тваринництві. Механічна подача води налагоджена на всіх фермах великої рогатої худоби, 78 проц. поголів'я, у т. ч. все поголів'я корів, забезпечено автопоїлками. 85 проц.