Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чмирівка

ЧМИРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 1,5 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Старобільськ. Населення - 3561 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вишневе, Запорізьке, Новоомелькове, Оріхове, Степове.
Колгосп ім. XXII з'їзду КПРС, центральна садиба якого знаходиться у Чмирівці, має 3,8 тис. га орної землі. Вирощуються зернові і технічні (соняшник) культури. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
У селі є восьмирічна і початкова школи, бібліотека, клуб.
Заснована Чмирівка на початку XIX століття.
Уродженцям с. Новоомелькового А. Ф. Заїці, ланковій радгоспу ім. Шевченка, який знаходиться у с. Вишневому та керуючому відділком радгоспу І. Т. Клименку присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У Чмирівці народився В. В. Верховод, який від Старобільського повіту був делегатом III Всеукраїнського з'їзду Рад. Він брав участь у потопленні за наказом В. І. Леніна Чорноморської ескадри у 1918 році. Активний учасник створення перших Рад на Старобільщині.