Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Литвинівка

ЛИТВИНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км від районного центру, за 50 км від залізничної станції Старобільськ. Населення - 1721 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Шуліківка.
В Литвинівці розташована центральна садиба колгоспу ім Свердлова, який має 5300 га землі, в т. ч. 3700 га орної. Спеціалізується на вирощуванні зернових культур та соняшника, крім того, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. В Литвинівці містяться вальцьовий млин, лукомеліоративна станція, що обслуговує райони Луганської області.
У селі є середня школа, клуб, бібліотека; лікарня на 25 ліжок.
Заснована Литвинівка в першій половині XVII століття.
Селяни Литвинівки чинили опір білокозакам
Влітку 1918 року в селі було створено підпільний більшовицький осередок. В грудні цього року більшовик П. Л. Гайворонський створив загін з 25 чоловік, який воював проти білокозаків у Біловодську. За відмовлення йти проти Радянської влади були розстріляні красновцями І. С. Бальбух та П. І. Мосьпан, а на село накладено контрибуцію.
В околицях села археологами знайдені поховання кочівників.