Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Осинове

ОСИНОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Айдару за
2 км на північ від райцентру. Населення - 2520 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Ікове, Криничне, Макартетине, Сухе, Тевяшеве, Хворостяне.
В Осиновому розміщені центральні садиби колгоспів ім. Шевченка та ім. Ілліча, зернотваринницького напряму. За високі показники у сільськогосподарському виробництві орденом Леніна нагороджені зоотехнік П. П. Овчаренко та ланковий М. І. Бабкін. Делегатом XXIII з'їзду КП України була доярка колгоспу ім. Шевченка 0. Н. Журавльова.
Є восьмирічна і початкова школи, бібліотека, клуб. За 1960-1965 рр. побудовано 115 житлових будинків.
Виникло село у 1643 році і входило до Ос- трогожського полку. Його населення займалося залізоплавильним виробництвом.
На иочатку 1918 року в Осиновому був створений ревком.
Під час німецько-фашистської окупації в с. Макартетине у 1942 році діяла підпільна група, яка розповсюджувала листівки і збирала зброю. В керівник офіцер Радянської Армії М. Ігнатенко був розстріляний окупантами.
Члени сільгоспартілі «Червоне село» у 1943 році взяли шефство над військовим госпіталем, розташованим в с. Макартетиновому.
На території Осинового знайдена кам'яна баба кочівницьких племен.